BACK
NEXT
PLAY
PAUSE
 
Szczyt „ Dużej Palenicy” na który wjedziemy koleją krzesełkową położony jest na wys. 672 m.n.p , a doskonale przygotowana trasa zjazdowa ma prawie 1 km. długości.
Stok jest równomiernie nachylony, regularnie ratrakowany, dośnieżany i oświetlony.
Trasa zjazdowa przeznaczona jest dla średnio i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów a na stoku działa również snowpark.
Bezpośrednio przy stoku znajduje się szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki oraz doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie oraz wypożyczalnia.
Obok stoku znajduje się klimatyczna Karczma, w której można odpocząć, ogrzać się i zjeść regionalne potrawy. Dolna stacja Koleii Linowej znajduje się przy ul. Wczasowej w Ustroniu, bezpośrednio przy parkingu, na którym ma swój przystanek DARMOWY SKI-BUS ( dokładny rozkład jazdy dostępny w zakładce ROZKŁAD JAZDY SKI-BUS).
W sezonie zimowym kolej czynna jest codziennie w godz. 8 – 20.
 
„Mała Palenica” to łagodny, szeroki stok, idealny do nauki i doskonalenia techniki jazdy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Doskonale przygotowany, ratrakowany oraz oświetlony stok o długości 430 m, na szczyt którego zawiezie nas dwuosobowy orczyk.
Na stoku znajduje się również mały, przeznaczony dla najmłodszych dzieci DARMOWY wyciąg.
Również z myślą o najmłodszych użytkownikach stoku działa tutaj Przedszkole Narciarskie, w którym rodzice mogą zostawić na kilka godzin swoje dzieci pod okiem wykfalifikowanych instruktorów.
Na stoku znajduje się wypożyczalnia oraz szkoła narciarsko-snowboardowa, która prowadzi szkolenia z zakresu nauki oraz doskonalenia jazdy na nartach i snowboardzie. Na głodnych, zamarzniętych i zmęczonych czeka klimatyczna Karczma zlokalizowana bezpośrednio na stoku, w której można zasmakować regionalnej smaków.
W sezonie zimowym wyciąg czynny jest codziennie w godz. 8 – 20.
 
           
Projekt, wykonanie i utrzymanie strony www - Marek Landowski - www.marlan.pl